Chelatacja Bydgoszcz


Bezpieczna, popularna w Ameryce metoda leczenia Chelatacją Edta, czyli metoda odnowy biologicznej układu krążenia I odtruwania organizmu z metali ciężkich, jest bardzo przydatną i cenioną przez pacjentów z ciężkimi schorzeniami naczyń krwionośnych kończyn dolnych (zagrożenie amputacją), naczyń wieńcowych (przed i po by-passach), zaburzeniami krążenia mózgowego z zagrażającymi niedowładami i zaburzeniami pamięci, orientacji i zawrotów głowy.

Czytaj więcej

DIETA CUD a CHOROBY

Czytając kiedyś zalecenia uczonego dietetyka, który zalecał spożywanie tylko jednego jajka tygodniowo ,co może nas uchronić przed nadmiarem cholesterolu i wszelkiego rodzaju chorobami naczyniowymi z zawałem serca włącznie, ogarnął mnie pusty śmiech, gdyż ja jadam na śniadanie codziennie od kilkudziesięciu lat dwa jajka na miękko i pół kromki chleba . Poza tym w mojej naturalnej diecie to tłuste mięso / chudy kurczak staje mi w gardle/ ryby najlepiej tłuste /halibut, węgorz ,dorsz/ dużo jarzyn, trochę chleba, ziemniaków i ryżu, no i też od dziecka codziennie od ½-1 litra mleka, a za słodyczami nie przepadam. Przy takiej diecie cholesterol mam w normie i żadnych dolegliwości ze strony układu krążenia czy też układu pokarmowego. Analizując swoją dietę doszedłem do przekonania, że mam typ przemiany materii charakterystyczny dla pasterskich koczowników, którzy od setek pokoleń żywią się głównie mięsem, mlekiem i jego przetworami.
Ogólnie podzieliłbym ludzi na trzy genetycznie uwarunkowane i utrwalone przez setki pokoleń tory przemiany materii :
1-szy pastersko-koczowniczy
2-gi rolników, którzy żywili się głównie węglowodanami to znaczy ziarnami zbóż i innymi pokarmami roślinnymi a mięso spożywali okolicznościowo, mleko było dla małych dzieci, dorośli ewentualnie przetworami mlecznymi w postaci serów nie zawierających już cukru mlecznego/laktozy/. Ludzie o takim typie przemiany materii preferują głównie pokarm węglowodanowy/pieczywo ,ciasta, słodycze/a większość nie toleruje w wieku dorosłym laktozy . W Polsce około 50% ludzi całkowicie lub częściowo nie toleruje surowego mleka.
3-ci ludów myśliwskich - odżywiających się głównie mięsem i częściowo jagodami i bulwami roślin. Żyjący w Afryce Buszmeni / 90 % dorosłych nie toleruje laktozy/ ludy myśliwskie Syberii , Eskimosi. Ludy te słabo tolerują dietę węglowodanową w tym alkohol.
4-dodatkowo , może najczęstszy typ mieszany toru przemiany materii.
W związku z powyższym zdrowa dieta powinna być ustalana indywidualnie dla każdego człowieka, nie mówiąc już o leczeniu otyłości lub anorektyków.

Data publikacji: 06/02/2013
Kategoria: Rozmaitości

Za miażdżycę, główną przyczynę zmian niedokrwiennych nie tylko w sercu, ale i w kończynach dolnych, mózgu i innych narządach wewnętrznych, odpowiedzialne są cynkozależe metaloproteinazy MMP2, 3, 9 i inne w sumie 23. Metaloproteinazy macierzy zewnątrzkomórkowej w swojej budowie zawierają cynk a uczynniają się tylko w obecności wapnia. Metalop to inaczej kolagenazy elastazy itp. niszczą i przecinają włókna kolagenu w ścianach małych naczyń wielu narządów, degradują również mikronaczynia tzw vasa vasorum, w tętniakach aoety i w osłonkach mielinowych nerwów. Metaloproteinazy odpowiedzialne są za wiele chorób; miażdżycę, choroby zwyrodnieniowe stawów, przyzębia, chorób ukł nerwowego, otępienie starcze, Chorobę Parkinsona , SM, liczne choroby skóry w tym wczesne starzenie się skóry. Metaloproteinaza MMP9 odpowiada za odległe przerzuty nowotworowe i powoduje rozwój nowych odżywiających raka naczyń krwionośnych. Sól sodowa kwasu wersenowego NA EDTA podawana dożylnie jest inhibitorem metaloproteinaz , usuwając z organizmu oprócz licznych ciężkich metali toksycznych także nadmiar cynku i wapnia obniża poziom metaloproteinaz i przynosi pacjentom realne i ” namacalne” korzyści zdrowotne.

Przykłady

Bydgoska 90-letnia lekarka p.dr Janina XX wzięła około stu wlewów dożylnych wersenianu sodu,regularnie 3 razy w tygodniu z powodu bólów kończyn dolnych pojawiających się już po przejściu około 50-70 metrów. Cytuję “Chcę powiedzieć, że po 7-8 miesiącach od przyjęcia pierwszej dawki wersenianu sodu, poczułam i zauważyłam wręcz gwałtownie, że lepiej chodzę. Nie odczuwałam bólów kończyn dolnych i znacznie poprawiła się moja wydolność. Mieszkam na drugim piętrze i sprawnie pokonuję schody. Przedtem musiałam odpoczywać co kilka schodów. Jestem zadowolona z chelatacji jak dotychczas. Jest to z pewnością spowodowane tym, że tak wyraźnie odczułam poprawę stanu swego zdrowia”.

Pani dr JXX w trakcie terapii chelatowej, niezależnie od chelatacji leczyła się równocześnie w Poradni Ortopedycznej z powodu osteoporozy uzyskując 100 % uwapnienie kości stosownie do wieku.

Pacjent XX w oczekiwaniu na swoją kolejkę w szpitalu na operację kamieni nerkowych w małej zanikowej nerce, postanowił wziąć chelatację ze względu na bóle nóg, utrudniające mu doglądanie dość dużego gospodarstwa rybackiego. Wziął około 40 kroplówek . Po operacji okazało się, że nerka zawierająca kamienie, wcale nie była zanikowa. Na pytanie pacjenta dlaczego przedtem w kilku badaniach zawsze była zanikowa, odpowiedziano mu - lekarze musieli się pomylić. Moja interpretacja - po chelatacji nastąpiła poprawa mikrokrążenia w miąższu nerki i nerka się odbudowała.

Wyniki badań

* w wierszach nr 10, 11 i 12 wyniki w kolumnach "przed" i "po" powinny być w odwrotnej kolejności (błąd pielęgniarki wykonującej zestawienie)

Zakres usług


Neurologia

Akupunktura

Akupresura

Nerwice, depresje

Chelatacja

Szybki kontakt


Gabinet
ul. Gałczyńskiego 19 (Sanitas), Bydgoszcz
poniedziałek, środa, piątek: 11:00

stat4u