Artykuły


DIETA CUD a CHOROBY

Czytając kiedyś zalecenia uczonego dietetyka, który zalecał spożywanie tylko jednego jajka tygodniowo ,co może nas uchronić przed nadmiarem cholesterolu i wszelkiego rodzaju chorobami naczyniowymi z zawałem serca włącznie, ogarnął mnie pusty śmiech, gdyż ja jadam na śniadanie codziennie od kilkudziesięciu lat dwa jajka na miękko i pół kromki chleba . Poza tym w mojej naturalnej diecie to tłuste mięso / chudy kurczak staje mi w gardle/ ryby najlepiej tłuste /halibut, węgorz ,dorsz/ dużo jarzyn, trochę chleba, ziemniaków i ryżu, no i też od dziecka codziennie od ½-1 litra mleka, a za słodyczami nie przepadam. Przy takiej diecie cholesterol mam w normie i żadnych dolegliwości ze strony układu krążenia czy też układu pokarmowego. Analizując swoją dietę doszedłem do przekonania, że mam typ przemiany materii charakterystyczny dla pasterskich koczowników, którzy od setek pokoleń żywią się głównie mięsem, mlekiem i jego przetworami.
Ogólnie podzieliłbym ludzi na trzy genetycznie uwarunkowane i utrwalone przez setki pokoleń tory przemiany materii :
1-szy pastersko-koczowniczy
2-gi rolników, którzy żywili się głównie węglowodanami to znaczy ziarnami zbóż i innymi pokarmami roślinnymi a mięso spożywali okolicznościowo, mleko było dla małych dzieci, dorośli ewentualnie przetworami mlecznymi w postaci serów nie zawierających już cukru mlecznego/laktozy/. Ludzie o takim typie przemiany materii preferują głównie pokarm węglowodanowy/pieczywo ,ciasta, słodycze/a większość nie toleruje w wieku dorosłym laktozy . W Polsce około 50% ludzi całkowicie lub częściowo nie toleruje surowego mleka.
3-ci ludów myśliwskich - odżywiających się głównie mięsem i częściowo jagodami i bulwami roślin. Żyjący w Afryce Buszmeni / 90 % dorosłych nie toleruje laktozy/ ludy myśliwskie Syberii , Eskimosi. Ludy te słabo tolerują dietę węglowodanową w tym alkohol.
4-dodatkowo , może najczęstszy typ mieszany toru przemiany materii.
W związku z powyższym zdrowa dieta powinna być ustalana indywidualnie dla każdego człowieka, nie mówiąc już o leczeniu otyłości lub anorektyków.

Data publikacji: 06/02/2013
Kategoria: Rozmaitości

Zakres usług


Neurologia

Akupunktura

Akupresura

Nerwice, depresje

Chelatacja

Szybki kontakt


Gabinet
ul. Gałczyńskiego 19 (Sanitas), Bydgoszcz
poniedziałek, środa, piątek: 11:00

stat4u