Chelatacja Bydgoszcz


Bezpieczna, popularna w Ameryce metoda leczenia Chelatacją Edta, czyli metoda odnowy biologicznej układu krążenia I odtruwania organizmu z metali ciężkich, jest bardzo przydatną i cenioną przez pacjentów z ciężkimi schorzeniami naczyń krwionośnych kończyn dolnych (zagrożenie amputacją), naczyń wieńcowych (przed i po by-passach), zaburzeniami krążenia mózgowego z zagrażającymi niedowładami i zaburzeniami pamięci, orientacji i zawrotów głowy.

Czytaj więcej

Otyłym wstęp wzbroniony

Otyłość zwłaszcza typu brzusznego leży u podstaw pojawienia się tzw. zespołu metabolicznego na który składa się cukrzyca. miażdżyca i nadciśnienie tętnicze. Zagrożonych tym zespołem jest około 1/3 Polaków zwłaszcza w wieku średnim lub starszym. Sądząc po tym co się dzieje na Zachodzie np.w Anglii, gdzie otyli zaczynają być powoli dyskryminowani, przyjdzie to też do Polski, zwłaszcza gdy uda się uzdrawiaczom społeczeństwa wpędzić 9 milionów palaczy do piwnic i innych miejsc odosobnionych nic przy tym nie osiągając. . Wolność osobista i prawo do decydowania o swoim zdrowiu i losie jest bez znaczenia. Nałogowi palacze papierosów wcale nie są uzależnieni od nikotyny ale od dopaminy tzw. hormonu szczęścia. W licznych
na całym świecie próbach odzwyczajania od palenia efekty są mizerne. Palenie rzuca kilkanaście procent pacjentów z tego połowa do roku powraca do nałogu. Do nałogu palenia nie wracają ci którzy mają wrodzony poziom dopaminy normalny lub lekko podwyższony, ale tacy ludzie albo w ogóle nie
palą albo rzucają sami palenie bez żalu i żadnych trudności bo palenie papierosów nie jest im do niczego potrzebne.
Wrodzony genetycznie uwarunkowany nieznacznie obniżony poziom dopaminy powoduje uczucie lęków egzystencjalnych i stałego dyskomfortu życiowego. NIKOTYNA działając na różne układy w organizmie człowieka, podnosi również i to natychmiast poziom dopaminy wywołując uczucie odprężenia i uspokojenia. Chłopcy w wieku szkolnym prawie wszyscy próbują palić, ale jedni tylko próbują a inni palą już do końca życia.
Palenie papierosów na pewno nie jest zdrowe. Ma ono wywoływać kilka groźnych chorób tj raka płuc i POCHP /przewlekłą obturacyjną chorobę płuc/.Na POCHP z ogólnej liczby chorujących 80% to palacze a znich 4/5 to ludzie obciążeni genetycznymi skłonnościami do astmy i alergicznych schorzeń górnych dróg oddechowych.
Jeśli chodzi o raka płuc to najczęściej występuje on u palaczy, choć od dawna zastanawiano się dlaczego jedni palą dużo do późnej starości i nie chorują a inni wcześniej zapadają na raka płuc. Częściowo na to pytanie dały odpowiedź trzy duże badania w Stanach Zjednoczonych, Francji i na Islandii.We wszystkich trzech badaniach wyszło, że za raka płuc najczęściej są odpowiedzialne 2 geny na 15 tym chromozomie.
Na razie nie ma pewności czy za powstanie raka płuc odpowiadają same geny niezależnie od palenia papierosów
czy palenie w jakimś stopniu temu sprzyja.
Jak by nie było, nie do przyjęcia są działania ograniczające wolności obywatelskie i osobiste wolnych obywateli Polski. Jakim prostym sposobem uniknięcia konfliktu społecznego było by wprowadzenie nakazu we wszystkich lokalach i salach dla palących, obowiązkowej instalacji urządzenia N-W /nawiew-wywiew/o odpowiedniej mocy nawet z odzyskiem ciepła zimą.
Pan Z. po przejściu na emeryturę ,pamiętając o tym,że kilku członków jego rodziny zmarło na raka płuc postanowił się dokładnie przebadać . W ciągu roku wykonał badanie TK i RTG płuc i na koniec badanie PET/ pozytonowa tomografia emisyjna/ i okazało się że w tomograficznie i radiologicznie czystych z przed dwóch miesięcy płucach w badaniu PET zaświecił mu 2cm rak płuca z przerzutem do węzłów śródpiersia.
Badanie PET mało znane społeczeństwu i choć drogie / ok.5 tyś/ powinno być masowo wykonywane gdyż pokazuje bardzo dokładnie już milimetrowe zmiany nowotworowe nie tylko w płucach ale w całym organiźmie. Wczesna ingerencja w chorobę , a rak rozwija się wiele lat nim się ujawni, przyniesie jednorazowe krótkie leczenie zamiast kilkuletniego połączonego z pobytami w szpitalu leczenia chemią i radioterapią. Rak płuca nim się ujawni w typowych badaniach, jest tak zaawansowany,że 90 % pacjentów nie dożywa roku.

Data publikacji: 08/02/2012
Kategoria: Rozmaitości

Za miażdżycę, główną przyczynę zmian niedokrwiennych nie tylko w sercu, ale i w kończynach dolnych, mózgu i innych narządach wewnętrznych, odpowiedzialne są cynkozależe metaloproteinazy MMP2, 3, 9 i inne w sumie 23. Metaloproteinazy macierzy zewnątrzkomórkowej w swojej budowie zawierają cynk a uczynniają się tylko w obecności wapnia. Metalop to inaczej kolagenazy elastazy itp. niszczą i przecinają włókna kolagenu w ścianach małych naczyń wielu narządów, degradują również mikronaczynia tzw vasa vasorum, w tętniakach aoety i w osłonkach mielinowych nerwów. Metaloproteinazy odpowiedzialne są za wiele chorób; miażdżycę, choroby zwyrodnieniowe stawów, przyzębia, chorób ukł nerwowego, otępienie starcze, Chorobę Parkinsona , SM, liczne choroby skóry w tym wczesne starzenie się skóry. Metaloproteinaza MMP9 odpowiada za odległe przerzuty nowotworowe i powoduje rozwój nowych odżywiających raka naczyń krwionośnych. Sól sodowa kwasu wersenowego NA EDTA podawana dożylnie jest inhibitorem metaloproteinaz , usuwając z organizmu oprócz licznych ciężkich metali toksycznych także nadmiar cynku i wapnia obniża poziom metaloproteinaz i przynosi pacjentom realne i ” namacalne” korzyści zdrowotne.

Przykłady

Bydgoska 90-letnia lekarka p.dr Janina XX wzięła około stu wlewów dożylnych wersenianu sodu,regularnie 3 razy w tygodniu z powodu bólów kończyn dolnych pojawiających się już po przejściu około 50-70 metrów. Cytuję “Chcę powiedzieć, że po 7-8 miesiącach od przyjęcia pierwszej dawki wersenianu sodu, poczułam i zauważyłam wręcz gwałtownie, że lepiej chodzę. Nie odczuwałam bólów kończyn dolnych i znacznie poprawiła się moja wydolność. Mieszkam na drugim piętrze i sprawnie pokonuję schody. Przedtem musiałam odpoczywać co kilka schodów. Jestem zadowolona z chelatacji jak dotychczas. Jest to z pewnością spowodowane tym, że tak wyraźnie odczułam poprawę stanu swego zdrowia”.

Pani dr JXX w trakcie terapii chelatowej, niezależnie od chelatacji leczyła się równocześnie w Poradni Ortopedycznej z powodu osteoporozy uzyskując 100 % uwapnienie kości stosownie do wieku.

Pacjent XX w oczekiwaniu na swoją kolejkę w szpitalu na operację kamieni nerkowych w małej zanikowej nerce, postanowił wziąć chelatację ze względu na bóle nóg, utrudniające mu doglądanie dość dużego gospodarstwa rybackiego. Wziął około 40 kroplówek . Po operacji okazało się, że nerka zawierająca kamienie, wcale nie była zanikowa. Na pytanie pacjenta dlaczego przedtem w kilku badaniach zawsze była zanikowa, odpowiedziano mu - lekarze musieli się pomylić. Moja interpretacja - po chelatacji nastąpiła poprawa mikrokrążenia w miąższu nerki i nerka się odbudowała.

Wyniki badań

* w wierszach nr 10, 11 i 12 wyniki w kolumnach "przed" i "po" powinny być w odwrotnej kolejności (błąd pielęgniarki wykonującej zestawienie)

Zakres usług


Neurologia

Akupunktura

Akupresura

Nerwice, depresje

Chelatacja

Szybki kontakt


Gabinet
ul. Gałczyńskiego 19 (Sanitas), Bydgoszcz
poniedziałek, środa, piątek: 11:00

stat4u