Chelatacja Bydgoszcz


Bezpieczna, popularna w Ameryce metoda leczenia Chelatacją Edta, czyli metoda odnowy biologicznej układu krążenia I odtruwania organizmu z metali ciężkich, jest bardzo przydatną i cenioną przez pacjentów z ciężkimi schorzeniami naczyń krwionośnych kończyn dolnych (zagrożenie amputacją), naczyń wieńcowych (przed i po by-passach), zaburzeniami krążenia mózgowego z zagrażającymi niedowładami i zaburzeniami pamięci, orientacji i zawrotów głowy.

Czytaj więcej

Toksyczne żelazo

Żelazo najważniejszy metal w organiźmie człowieka, gdy występuje w nadmiarze jest bardzo toksyczny i odpowiada za bardzo wiele chorób głównie wieku starszego ale zaczynających się w wieku średnim tj około 50 roku życia. Nadmiar żelaza ma kilka przyczyn, są to czynniki wrodzone genetycznie uwarunkowane jak np.gen hemochromatozy który występuje średnio u co 10 człowieka, ale choroba objawia się 1/1200 do 1/1400 osoby w postaci cukrzycy, uszkodzenia wątroby, trzustki,stawów , serca i jąder. W narządach tych tworzą się złogi hemosyderyny. W wieku 40-60 lat pojawia się powiększenie wątroby, dolegliwości żołądkowo jelitowe, stałe bóle stawowe, zaburzenia rytmu serca,obniżenie libido i ciągłe uczucie zmęczenia. Często u tych chorych pojawia się szarobrązowe zabarwienie skóry zwłaszcza twarzy a w wątrobie rozwija się rak wątroby.


Są to objawy w pełni rozwiniętej hemosyderozy, ale jak podają inne źródła u bezobjawowych nosicieli 2 mutacji C282Y
i H63D genu HFE istnieje skłonność do zpichrzania większej niż normalnie ilości żelaza w organizmie.


Zwiększona ilość żelaza występuje także w otyłości i zespole metabolicznym i przewlekłej niekontrolowanej suplementacji dietetycznej. Żelazo odpowiedzialne jest także za rozwój miażdżycy. Kobiety do okresu menopauzy na ogół nie mają nadmiaru żelaza ani miażdżycy w przeciwieństwie do mężczyzn, ale potem szybko u nich rozwija się miażdżyca.
Niektórzy badacze sugerują,że żelazo jest głównym sprawcą
powstawania i rozwoju tej choroby poprzez udział w procesach utleniania /stan prooksydacyjny/ wytwarzania wolnych rodników i niszczenia komórek w ścianie naczyniowej.
Dużo żelaza odkłada się także w obszarze mikrokrążenia i w małych tętnicach których pogrubiałe i sztywne ściany zawierają złogi fosfolipidów,wapnia,glinu, miedzi i żelaza i nie reagują na żadne środki rozszerzające naczynia.

Tagi: Chelatacja, cukrzyca, miażdżyca

Data publikacji: 15/01/2010
Kategoria: Chelatacja, Medycyna

Za miażdżycę, główną przyczynę zmian niedokrwiennych nie tylko w sercu, ale i w kończynach dolnych, mózgu i innych narządach wewnętrznych, odpowiedzialne są cynkozależe metaloproteinazy MMP2, 3, 9 i inne w sumie 23. Metaloproteinazy macierzy zewnątrzkomórkowej w swojej budowie zawierają cynk a uczynniają się tylko w obecności wapnia. Metalop to inaczej kolagenazy elastazy itp. niszczą i przecinają włókna kolagenu w ścianach małych naczyń wielu narządów, degradują również mikronaczynia tzw vasa vasorum, w tętniakach aoety i w osłonkach mielinowych nerwów. Metaloproteinazy odpowiedzialne są za wiele chorób; miażdżycę, choroby zwyrodnieniowe stawów, przyzębia, chorób ukł nerwowego, otępienie starcze, Chorobę Parkinsona , SM, liczne choroby skóry w tym wczesne starzenie się skóry. Metaloproteinaza MMP9 odpowiada za odległe przerzuty nowotworowe i powoduje rozwój nowych odżywiających raka naczyń krwionośnych. Sól sodowa kwasu wersenowego NA EDTA podawana dożylnie jest inhibitorem metaloproteinaz , usuwając z organizmu oprócz licznych ciężkich metali toksycznych także nadmiar cynku i wapnia obniża poziom metaloproteinaz i przynosi pacjentom realne i ” namacalne” korzyści zdrowotne.

Przykłady

Bydgoska 90-letnia lekarka p.dr Janina XX wzięła około stu wlewów dożylnych wersenianu sodu,regularnie 3 razy w tygodniu z powodu bólów kończyn dolnych pojawiających się już po przejściu około 50-70 metrów. Cytuję “Chcę powiedzieć, że po 7-8 miesiącach od przyjęcia pierwszej dawki wersenianu sodu, poczułam i zauważyłam wręcz gwałtownie, że lepiej chodzę. Nie odczuwałam bólów kończyn dolnych i znacznie poprawiła się moja wydolność. Mieszkam na drugim piętrze i sprawnie pokonuję schody. Przedtem musiałam odpoczywać co kilka schodów. Jestem zadowolona z chelatacji jak dotychczas. Jest to z pewnością spowodowane tym, że tak wyraźnie odczułam poprawę stanu swego zdrowia”.

Pani dr JXX w trakcie terapii chelatowej, niezależnie od chelatacji leczyła się równocześnie w Poradni Ortopedycznej z powodu osteoporozy uzyskując 100 % uwapnienie kości stosownie do wieku.

Pacjent XX w oczekiwaniu na swoją kolejkę w szpitalu na operację kamieni nerkowych w małej zanikowej nerce, postanowił wziąć chelatację ze względu na bóle nóg, utrudniające mu doglądanie dość dużego gospodarstwa rybackiego. Wziął około 40 kroplówek . Po operacji okazało się, że nerka zawierająca kamienie, wcale nie była zanikowa. Na pytanie pacjenta dlaczego przedtem w kilku badaniach zawsze była zanikowa, odpowiedziano mu - lekarze musieli się pomylić. Moja interpretacja - po chelatacji nastąpiła poprawa mikrokrążenia w miąższu nerki i nerka się odbudowała.

Wyniki badań

* w wierszach nr 10, 11 i 12 wyniki w kolumnach "przed" i "po" powinny być w odwrotnej kolejności (błąd pielęgniarki wykonującej zestawienie)

Zakres usług


Neurologia

Akupunktura

Akupresura

Nerwice, depresje

Chelatacja

Szybki kontakt


Gabinet
ul. Gałczyńskiego 19 (Sanitas), Bydgoszcz
poniedziałek, środa, piątek: 11:00

stat4u